Nr ogłoszenia |
|
Data ukazania się ogłoszenia |
20 marca 2019 r. |
Regionalny Dyrektor Ochrony Środowiska w Olsztynie poszukuje kandydatów na stanowisko specjalisty ds. ochrony gatunkowej w Wydziale Ochrony Przyrody i Obszarów Natura 2000. W miesiącu poprzedzającym datę upublicznienia ogłoszenia wskaźnik zatrudnienia osób niepełnosprawnych w urzędzie, w rozumieniu przepisów o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych, jest niższy niż 6%. |
Wymiar |
Wymiar etatu: 1 Liczba stanowisk pracy: 1 |
Adres |
ul. Dworcowa 60 10-437 Olsztyn |
Miejsce wykonywania pracy |
Olsztyn |
Zakres zadań wykonywanych na stanowisku pracy |
- Prowadzenie postępowań w sprawie wydawania zezwoleń na czynności podlegające zakazom i ograniczeniom w stosunku do dziko żyjących zwierząt, roślin i grzybów objętych ochroną gatunkową.
- Opiniowanie wniosków Generalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska na czynności podlegające zakazom w stosunku do gatunków zwierząt objętych ochroną ścisłą.
- Prowadzenie postępowań w sprawie wydawania zezwoleń na wycinanie drzew, przebywanie w ostoi osób, z wyjątkiem właściciela nieruchomości, dokonywanie zmian stosunków wodnych, wznoszenie obiektów, urządzeń i instalacji w strefach ochrony ostoi zwierząt objętych ochroną gatunkową.
- Uczestniczenie w przygotowaniu wniosków o dofinansowanie działań z zakresu ochrony czynnej gatunków chronionych, opiniowanie projektów podmiotów ubiegających się o dofinansowanie ze środków zewnętrznych m. in. NFOŚiGW, WFOŚiGW, LIFE+, CKPŚ i fundusze europejskie. Przygotowywanie opinii do programów ochrony gatunków.
- Uczestniczenie w realizacji zadań dotyczących przeprowadzania ocen oddziaływania na środowisko na obszarach Natura 2000, opiniowanie projektów planów zagospodarowania przestrzennego obszarów chronionych, decyzji o warunkach zabudowy i inwestycji celu publicznego, w tym realizacji przedsięwzięć i inwestycji finansowanych ze środków Unii Europejskiej, w zakresie ochrony gatunkowej zwierząt.
- Współuczestnictwo w przygotowaniu opinii dotyczących tworzenia ogrodów botanicznych oraz uczestnictwo w przeprowadzaniu kontroli tych jednostek, w celu realizacji zadań ustawowych.
|
Warunki pracy |
Siedziba jednostki usytuowana jest na trzech kondygnacjach, w tym tylko jedna (parter) dostosowana jest do potrzeb osób niepełnosprawnych ruchowo. Obiekt posiada podjazd dla wózków inwalidzkich, w bocznej części budynku, umożliwiający wjazd na parter. Także na tej kondygnacji znajduje się toaleta, przystosowana dla potrzeb osób niepełnosprawnych. W pozostałej części budynku istnieją bariery architektoniczne w postaci braku windy, wąskich ciągów komunikacyjnych oraz odpowiednio dostosowanych toalet dla osób niepełnosprawnych. Stanowisko pracy administracyjno-biurowe, praca przy komputerze powyżej 4 godzin na dobę, obsługa urządzeń biurowych. Wyjazdy służbowe związane z pracą w terenie. |
Wymagania związane ze stanowiskiem pracy |
wymagania niezbędne:
- Wykształcenie: wyższe na kierunku: biologia, ochrona środowiska, leśnictwo
- Doświadczenie zawodowe: 6 miesięcy w obszarze ochrony środowiska
- Znajomość przepisów z zakresu ochrony przyrody, ustawy o udostępnianiu informacji o środowisku i jego ochronie,
udziale społeczeństwa w ochronie środowiska oraz ocenach oddziaływania na środowisko oraz aktów wykonawczych
- Ogólna wiedza przyrodnicza, umiejętność rozpoznawania gatunków podlegających ochronie, w tym w ramach sieci
Natura 2000, i ich siedlisk, znajomość form ochrony przyrody
- Znajomość Kodeksu postępowania administracyjnego
- Znajomość ustawy o służbie cywilnej
- Komunikatywność i umiejętność pracy w zespole
- Umiejętność analizowania i dokonywania syntezy
- Umiejętność organizacji pracy i obsługi komputera
- Posiadanie obywatelstwa polskiego
- Korzystanie z pełni praw publicznych
- Nieskazanie prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe
wymagania dodatkowe:
- Staż pracy: 6 miesięcy w administracji publicznej
- Znajomość ustaw: ustawy o ochronie zwierząt, prawo zamówień publicznych oraz konwencji międzynarodowych ratyfikowanych przez Polskę dotyczących zwierząt
- Umiejętność oceny zasobów przyrodniczych
- Umiejętność pracy w warunkach terenowych
- Umiejętność czytania map leśnych, opisów taksacyjnych
- Prawo jazdy kategorii B
|
Wymagane dokumenty i oświadczenia |
- Życiorys/CV i list motywacyjny
- Kopie dokumentów potwierdzających spełnienie wymagania niezbędnego w zakresie wykształcenia
- Kopie dokumentów potwierdzających spełnienie wymagania niezbędnego w zakresie doświadczenia zawodowego / stażu pracy
- Oświadczenie o posiadaniu obywatelstwa polskiego albo kopia dokumentu potwierdzającego posiadanie polskiego obywatelstwa
- Oświadczenie o korzystaniu z pełni praw publicznych
- Oświadczenie o nieskazaniu prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe
|
Inne dokumenty i oświadczenia |
- Kopie dokumentów potwierdzających spełnienie wymagania dodatkowego w zakresie doświadczenia zawodowego / stażu pracy
- Kserokopia dokumentu potwierdzająca posiadanie Prawa jazdy kat. B
- Oświadczenie o wyrażeniu zgody na przetwarzanie danych osobowych do celów naboru
|
Termin składania dokumentów |
29 marca 2019 r. |
Miejsce składania dokumentów |
Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska w Olsztynie ul. Dworcowa 60 (parter, pok. nr 2), 10-437 Olsztyn
Decyduje data: stempla pocztowego/osobistego dostarczenia oferty do urzędu. |
Inne informacje |
W miesiącu poprzedzającym datę upublicznienia ogłoszenia wskaźnik zatrudnienia osób niepełnosprawnych w urzędzie, w rozumieniu przepisów o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych, wynosi co najmniej 6%. Nasz urząd jest pracodawcą równych szans i wszystkie aplikacje są rozważane z równą uwagą bez względu na płeć, wiek, niepełnosprawność, rasę, narodowość, przekonania polityczne, przynależność związkową, pochodzenie etniczne, wyznanie, orientacje seksualną czy też jakąkolwiek inną cechę prawnie chronioną.
Uprzejmie informujemy kandydatów, że warunkiem spełnienia wymagań formalnych jest nadesłanie w terminie wszystkich wymaganych dokumentów. Własnoręcznie podpisane oświadczenia prosimy składać zgodnie ze wzorem zamieszczonym w Biuletynie Informacji Publicznej RDOŚ w Olsztynie: http://bip.olsztyn.rdos.gov.pl/wzory-oswiadczen
Kandydaci zakwalifikowani do kolejnego etapu naboru zostaną poinformowani telefonicznie i drogą elektroniczną o terminie jego przeprowadzenia.
Oferty nie zakwalifikowane zostaną komisyjnie zniszczone po upływie 3 miesięcy od daty zakończenia rekrutacji. Po wyznaczonym terminie oferty można również odbierać osobiście.
Z Regulaminem naboru na wolne stanowiska pracy w Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska w Olsztynie można zapoznać się na naszej stronie BIP.
Prosimy o przesyłanie dokumentów z dopiskiem „nabór na stanowisko specjalisty ds. ochrony gatunkowej”.
Dodatkowe informacje można uzyskać pod nr tel. (89) 53-72-114. |